Elmentem 8, azaz 8 ezer forinttal a praktikerbe, fáért. Visszajöttem egy érintetlen 8 ezer forintossal. Eltelt egy hét, megvártam a fizetést ;) és elmentem egy 33 ezer forintossal.
Fenyõböl szertném (pontosabban fából szeretném, de a bükk/tölgy esélytelen, nem csak az ára miatt, hanem mert megmunkálni sem tudom), tipikusan luc, tipikusan harmadosztályú, telicsomós, gyorsszárított, vetemedõ lucfenyõ. Ez van, ez az elérhetõ annak, aki csak évente egyszer (se) épít valamit. Lécekbõl ragasztott tábla dívik mostanság, különbözõ hosszban és szélessegben kapható, 18 mm vastagságban. Elkészült az ágyból a szabásminta, lehet beszerezni. Ilyenek vannak benne: 141 x 30 cm. A 141 az pont nem szokásos táblaméret, van helyette 150 cm.
Azért jó a praktiker/obi/baumaxban vásárolni a normális ár duplájáért a faanyagot, mert ingyen vagy olcsón a lapszabászatban méretre vágják. Tizedmiliméter pontosan. Otthon a kézi körfũrésszel eleve nem tudok milliméter pontosság alá menni, másrészt a milliméter pontosság is csak nagyon pepecselõs, lassú munkával érhetõ el. Ezek meg itt nekem fél óra alatt kidobják a nagyon pontosan 141 centit.
Bátyámmal elférfiaskodtunk kétórát a boltban, jól áttargyaltuk az esetet ;) nem kell ehez sör vagy foci.
Meg lett egy csomó csavar, meg ragasztó, a hitelesség kedvéeért megemlítem, hogy a csavarok a bakostól. A fiókból még csak a fedlapja van, a fiók beszerzése még várat magára (se pénz, se lelkierõ, se pontos terv). Festék sincs még.
Mondom magamnak, kell fekete, kék, piros, ezüst festék, meg egy antik pác. Egy beeresztõs alapozó. ez 6 féle, az ilyen gyerekbarát, nyál- és rágásálló festékek az 1200-1800 ft közötti sávban mozognak, tipikusan 8 deci - 1 liter kiszerelésben. Mint megtudtam.
Nem csak az zavar, hogy 9e forint a festés, hanem az is, hogy akkor rajtarohad a nyakamon 4-5 liter jó minõségũ festék. A festékbeszerzés elnapolva. Nem árusitanak a vaterán megmaradt 1 decit? (ennyi piros kellene).